6

سلام به همه دوستای نازنینم

مطلب قبلی بخاطر بعضی مسائل که برام مطرح بود، رمز دار شد و برای همۀ کسایی که درخواست رمز کرده بودن فرستادم.

و اما ادامۀ داستان...

روزها به همین صورت می گذشت و اتفاق خاصی نمی افتاد جز اینکه من همش شب و روز فکر می کردم که چطوری باید به مامانم بگم که اون آقای مدیری که بهت گفتم فقط نامزد داره و دوستش نداره، حالا زن داره و بچه داره و من هم دیوونه وار عاشقش هستم. مامانم همون وقتی که بهش گفتم که نامزد داره هزار جور دلیل آورد که ولش کنم ولی من قانع نشدم حالا اگه بفهمه که آقای مدیر شازده نه تنها زن داره بلکه بچه هم داره اونم دوتا! چی بهم میگه؟

آقای مدیر می گفت زودتر مطرح کن با مامانت ولی من اصلااااااااااااااااااااااااااااااا جرأتش رو نداشتم چون می دونستم مامانم مخالف هست. هر از چندگاهی مامانم می گفت چی شد جوابش کردی رفت پی کارش یا نه؟ منم می زدم به فاز شوخی و میگفتم نه چرا جوابش کنم بره، آدم به این خوبی، آقایی، مؤمنی و .... چرا ردش کنم بره. و مامانم به شدت از همین شوخی من هم عصبانی میشد و دعوام میکرد.ناراحت

بهش می گفتم باید تا پایان تحصیلات مون صبر کنی و اونم می گفت نه نمیشه، من طاقت ندارم، ولی من می گفتم چاره ای نیست. و هرگز پیش خودم فکرش رو هم نمی کردم که روزی این آقای مدیر با این شرایط بتونه به صورت رسمی بیاد خواستگاری خونۀ ما و با مامان و بابام حرف بزنه. ولی از یه طرف دلم هم نمی خواست که از دستش بدم و رهاش کنم نمی تونستم. اون میگفت که به مادرش گفته و مادرش اولش مخالفت کرده و گفته زن داری و بچه داری دیگه میخوای چیکار برای خودت دردسر درست میکنی. ولی یهو آقای مدیری یه گریزی می زنه به تقریباً ده سال پیش و میگه یادتونه گفتم من زن نمی خواستم برین این خواستگاری و شیرینی گرفتن تون رو بهم بزنید ولی شما گفتین که نه نمیشه آبرومون میره. و یادتونه که گفتم باشه من قبول می کنم ولی به یه شرط؟ اون شرطم رو یادتون رفته؟ گفتم که اگه یه وقتی یه زن دلخواه خودم پیدا کردم می گیرم و کسی حق نداره مخالفت کنه؟؟؟ و مادرش دیگه چیزی نمیگه و بعد از چند روز میگه باشه من حرفی ندارم ولی دلم برای خودت می سوزه که بیخود می افتی به دردسر و به این راحتی ها که تو می گی نیست. 

خلاصه این که مادرش کم کم به عروسش میگه البته خودش هم به شوخی و کنایه و غیر مستقیم بارها به خانومش میگه که میخوام یه زن دیگه بگیرم. مثلا میگه وقتی میدیدم یه چیزی سر جاش نیست میگفتم برم یه زن دیگه بگیرم بلکه ام این چیزا رو بذاره سرجاش یه کمی نظم بیاد تو این خونه (البته نه با عصبانیت و دعوا بلکه با شوخی و یه ذره ام جدی!!!) یا مثلاً بچه اش می یومده میگفته بابا مامانم منو دعوا کرد، اینم می گفته عیبی نداره میخوای برات یه مامان نو بخرم؟ اونم می گه (جلوی خانومش) آره بابایی یه مامان نو بخر این مامانو می ندازیم دور! و بعد باباش میگه نه این مامانو هم نگه میداریم، بچه هه میگه باشه ولی دیگه منو دعوانکنه!!!

خلاصه این جوری بوده که تو خونۀ اونا این قضیه شوخی شوخی جدی میشه.

ولی من؟؟؟ اصلا و ابدا  و عمرا و هرگززززززززززززززززززززززززززززززز جرات نداشتم حتی به دوستام بگم در مورد این رابطه چه برسه به خانواده ام. واقعا زن دوم شدن خیلی وجهۀ بدی داره، خیلی آدم رو آزار میده، و اگه کسی بفهمه که تو می خوای دوم بشی یا دوم شدی هزار سوال بی جواب تو ذهنش میاد. مگه چت بودکه باید دوم می شدی؟ چی کم داشتی که نتونستی اول باشی؟ چرا نباید یه زندگی مستقل داشته باشی؟ چرا باید شوهرت رو عشقت رو تکیه گاهت رو با یکی دیگه شریک باشی؟ او زن اول بدبخت چه گناهی داره که چوب هوس (دقت کنید هیچوقت یه مرد زن دار یا یه زنی که دومی میشه عاشق نیست بلکه دچار یه هوس زودگذر شده البته از نظر نقادین!!!) شما دو تا رو بخوره؟؟؟ اون بوده که با همه سختی های زندگی این مرد ساخته، با دارایی و نداری اش، با خوب و بدش، با بداخلاقی و محبتش، با همه چیزش ساخته و حالا که یه زندگی درست شده حاضر آماده بده دست تو که دومی هستی؟؟؟ و هزاران سوال دیگه که روح آدم رو آزار میده.

این چیزایی که من اینجا می نویسم به هیچ کس نگفتم، نه دوستی داشتم که خیلی باهام صمیمی باشه و جرات درد دل کردن رو بهم داده باشه، نه خواهری، (خواهرم فرسنگ ها ازم دور بود و حالا هم که نزدیک شده اصلا جو بینمون طوری نیست که این مسائل رو براش بگم، هرچند خیلی صمیمی هستیم خیلی زیادددددددددددددددددد ولی یه حریم خاصی هم بین مون هست اونم براتون می گم چرا؟ شاید یه پستی در مورد خواهرم نوشتم براتون) خلاصه ماجرای من و آقای مدیر تا امروز هیچ کجا بازگو نشده جز اینجا. بگذریم...

داشتم می گفتم که اصلا جرات نداشتم و تا الانم ندارم در این مورد با کسی حرف بزنم و آقای مدیر سر همین موضوع باهام اختلاف پیدا کرد. اولاش خیلی مهربون بود، خیلی نازم رو می خرید، خیلی هوامو داشت ولی هی اصرار می کرد که زود رسمی بشیم. ولی آخه چطوری؟ناراحتسوال بهش می گفتم صبر کن زمان خودش همه چیزو درست می کنه ولی اون می گفت نه تو نمی خوای و فقط داری منو بازی می دی و دوستم نداری و از این حرفای بیخود.

ولی من عاشقش بودم، دیوونه اش بودم، شب تا صبح، صبح تا شب به یادش بودم، نه خواب داشتم نه خوراک، روزی که نمی یومد دفتر می مردم تا اون روز تموم بشه، هزار بار زنگش می زدم، تو ایمیل، تو چت روم، اس ام اس موبایل براش پیام می ذاشتم که دلم برات تنگ شده، خیلی دوستش داشتم. عشقم بیشتر از چیزی بود که در قالب کلمات بگنجه. ولی نمی تونستم کاری بکنم.

گذشت و گذشت تا اینکه یه موضوعی باعث اختلاف جدی ما شد. قضیه از این قرار بود که اون وقت من یه وبلاگ داشتم که توش شعرام رو می نوشتم یا متن های ادبی و از این جیزا. یکی از همکارای داخل همون سازمان که تو یه دورۀ آموزشی باهاش آشنا شده بودم، هم وبلاگ نویس بود و آدرس وبش رو داد که بهش سر بزنم. من هم گرفتم ولی آدرس وبم رو بهش ندادم یعنی نخواست و من هم اصراری نکردم که بدونه من هم وب دارم. یه روز رفتم وبش و براش نظر گذاشتم و چون پروفایلم کاملاً انتخابی بود خوب اون بنده خدا هم اصلا منو نشناخته بود. بعد برام یه نظر گذاشته بود که با عبارت "عزیز مهربون" شروع می شد. (توضیحا بگم که من بخاطر اعتمادی که آقای مدیر بهم داشت و من هم به اون، آدرس ایمیل و وبم رو بهش داده بودم و کاملاً در جریان وبم بود و همیشه هم می خوند و برام خصوصی نظر عاشقونه می ذاشت. و دیگه اینکه آقای مدیر بدجوری ی ی ی ی ی ی ی غیرتی بود. بدش می یومد با مرد جماعت هر گونه رابطه ای ولو فقط سلام علیک داشته باشم) بعد آقای مدیر که اومده بود و دیده بود نظرات رو گفت این کیه نظر گذاشته؟ منم که می شناختمش و می دونستم اگه بگم فلانی هست واویلا میشه و باز دوباره رگ غیرتش می زنه بالا گفتم نمی دونم کیه؟ می بینی که پروفایلش مجازی هست و من نمیشناسمش. حالا این آقای مدیر که از حس ششم قوی ای برخوردار هست پیگیر شده و از ایمیل خصوصی وبلاگ اون آقای همکار فهمیده که وبلاگ مال کی هست. و چون می دونست که تو دورۀ آموزشی که دارم میرم اون آقای همکار هم هست که اسمش رو می ذارم سعید. بله خلاصه فهمیدکه سعید وبلاگ داره و به وب من سر میزنه و تا اینجاش به قول خودش حرفی نبود مهم این بودکه چرا تو نظرات منو عزیز مهربون خطاب کرده. حالا وقتی هم که فهمیده بود به من نگفت و چند بار گفت وبلاگ مال کیه گفتم نمی شناسم. یه روز دعوامون شد حسابی و گفت بهم بگو چه قضیه ای پشت این وبلاگ و این نظر هست که از من پنهانش می کنی. گفتم هیچی. افتاده بودم رو دندۀ لج. گفت نمیگی؟ گفتم اصلا مال یکی از دوستامه. و دختره. خیالت راحت. (یعنی تابلو دروغ می گفتم که لجش دربیاد غافل از اینکه به ضرر خودم  تمووم میشه) خلاصه گفت بگو بگو منم گفتم باشه میگم ولی دیگه بعد از این گفتن دنبال من نباش و برای همیشه خدا نگهدار. گفت نه من این شرط رو قبول ندارم. من هم گفتم که همینه که هست یا دیگه در موردش نپرس و تمومش کن یا اگه میخوای بدونی باشه بهت میگم ولی دیگه با من حرف نزن و باهات حرفی نخواهم زد. خلاصه دعوا کردیم حسابی و من رفتم دانشگاه. اونم می یومد. اولا با هم می رفتیم ولی بعداً بخاطر حرف و حدیث های خاله زنکی مردم هر کدوم تنها می رفتیم. رفتم تو کلاس و کل جریان رو براش نوشتم و گفتم که اون منظوری نداره و من هم منظوری ندارم. اون الان نمی دونه که این وب و این پروفایل مال منه فقط من می دونم اون کیه. چون آدرس وبش رو داد بهم ولی من مال خودمو بهش ندادم. و حتی یادمه آخرش گفتم لطفا اینقدر به من شک نکن من هزار تا پسر جوون مجردم بیان یه تار موی تو رو با اونا عوض نمی کنم. یادمه خیلی منطقی براش توضیح دادم و آخرشم عشق و علاقه مو بهش تکرار کردم تا مطمئن بشه. ولی...افسوسناراحتسوال نمی دونم چی شد که خدا خواست این قضیه به همین سادگی و خوشی تموم نشه و من رو محاکمه کنه.

همه اینا رو نوشتم و منتظر شدم بیاد کلاس و بهش بدم. اومد و بهش دادم و اونم زودی خوند و خوش و خندان گفت باشه. و یادمه بعد کلاس و تا خونه رسیدم چند بار بهم زنگ زد که ناراحت نباشی از دست من و منم دوستت دارم و از این حرفا. منم خوشحال و خندان رفتم خونه.

مامان و بابام یه سفر دو روزه رفته بودن و تازه برگشته بودن، رفتم خونه، بابام تو حیاط بود و داشت با باغچه ها ور می رفت و من رفتم پیشش، یه نگاه وحشتناکی بهم کرد یه نگاهی که از هزار تا فحش بدتر بود، نگاهی که از هزار تا سیلی بیشتر درد داشت، نفهمیدم چطوری رفتم بالا، مامانم طبقه دوم تو اتاق بود رفتم پیشش، سلام کردم اصلا نگاهم نکرد. دوروز نبودن بعد دو روز حتی مامانم نگاهم نکرد در حالیکه دلم خیلی براش تنگ شده بود. خشکم زده بود، مات و مبهوت مونده بودم، با نصف جونم گفتم چی شده مامان؟ هیچی نگفت. باز گفتم چی شده؟ بابا هم عصبانی بود، تو هم. مگه چی شده؟ اصلا فکرش رو هم نمی کردم که چه دلیلی می تونه داشته باشه؟ یکدفعه برگشت گفت تو چه غلطی داری میکنی؟ تو میری سرکار و دانشگاه یا میری .... چرا با آبروی ما بازی می کنی؟ مگه سه سال پیش بهت نگفتم اون مرتیکه ..... رو جوابش کنه بره پی کارش. تو چیکار داری میکنی؟ چه رابطه ای با اون داری؟ و من مونده بودم که چی بگم، نمی فهمیدم چی شده؟ هنگ کرده بودم. نمی دونم درکم می کنید یانه ولی من یه دختری بودم که پدر و مادرم از چشم شون بیشتر بهم اعتماد داشتن، تو فامیل تا الانم همه فکر می کنن من یه دختر خیلی معتقددددددددددددددددددددد و متعهد و پایبند به اصول هستم، اگه بگم مادرا برای دختراشون مثال می زنن منو دروغ نگفتم ولی کسی نمیدونه که من چی هستم و کی هستم. (اون پست مهتاب رو که می گفت همسایه ها بد رفتاری می کردن و ... با تمام وجودم درررررررررررررررررررررررررررررک کردم و فهمیدم) گفتم چی شده؟ گفت که آقای مدیر زنگ زده و گفته من با دخترتون رابطه دارم، دوستش دارم، اونم منو دوست داره، من زن دارم، دو تا هم بچه دارم ولی نمی ذارم دست هیچکس به دخترتون برسه، اگه یه روزی خواستین بدینش به کس دیگه اول بذارین من بمیرم بعد، چون من اجازه نمی دم و یا اونو می کشم یا خودمو یا هم شیدا رو. چی فکرکردین؟ فکرکردین الکیه این همه مدت با من باشه اونوقت الان یکی از راه برسه بهش بگه عزیز مهربون! و اینم دلش غش بره و فکر کنه من می ذارم بعد این همه مدت بره سراغ یکی دیگه. و حتما مامانم گفتم شما چی دارین می گین و من نمی فهمم که گفته یکی از پسرای اداره بهش گفته تو وبلاگ عزیز مهربون! اینم از این رو به اون رو شده و چند روزه بهش میگم بگو جریان چیه نمیگه و به منم گفته که ازم جدا میشه ولی کور خونده و خلاصه خیلی دری وری گفته. حتی بهم تهمت زده بود!!! اونم براتون میگم به وقتش. حتی گفته بود که از روز اولی که اومد این سازمان با آدم های ناجور می گشت! من بودم که از اونا جداش کردم. من بودم که به راه آوردمش، من بودم که ال کردم بل کردم. (یادم که میاد همه تنم می سوزه، چه چیزا که نگفته بود. چرا به خیال خودش بخاطر اینکه حقش بوده من مال اون باشم نه کس دیگه ای) من بهتون گفته بودم که به اصرار دوستم سارا اومدم این سازمان و اون موقع سارا تو بخشی کار می کرد که رئیسش یه جورایی بدنام بود. منم بخاطر دیدن سارا بعضی وقت میرفتم دفترشون و رئیسش برای امتحان استخدامم با هیئتی که ناظر این امتحان یا مصاحبه بودن صحبت کرده بود، من ساده احمقم همه این چیزا رو به آقای مدیر گفته بودم. البته اون موقع ها من نمی دونستم رئیس سارا آدم بدنامی هست و تازه اخلاق آقای مدیر رو هم نمی دونستم همه چیز رو بدون سانسور بهش می گفتم. بعدش این شد بلای جونم. تا چیزی می شد میگفت تو اگه آدم حسابی بودی چرا باید پارتی یا شخص رابط تو اون رئیس بدنام باشه. بعد ها که بهم گفت آدم بدی هست منم به حرفش گوش دادم و کلا رفتنم به دفتر سارا رو بی خیال شدم و فقط سارا بود که میومد پیشم ولی به اینم راضی نشد و همیشه وقتی عصبانی میشد یا دعوا می کردیم این مسئله رو به رخم می کشید که من تو رو از آدمای لاابالی جدات کردم و گرنه معلوم نبود چی می شد. حالا این وسط مامان بیچارۀ من که تازه از سفر رسیده بوده خواب بوده و بابام هم کنارش. و صدای موبایل مامان خانومی هم بلند و بابا هم نصفه نیمه حرفاش رو شنیده. فقط بعضی جزئیات رو فکر کنم (البته فکر می کنم مطمئن نیستم) نشنیده بود. خلاصه این شد که آقای مدیر اعتبار و اسم و رسم و آبروی چندین ساله مو جلوی مامان بابام برد.خیلی گریه کردم، به مامانم گفتم همه رو دروغ میگه بخاطر اینکه میگه میام خواستگاری من می گم نمیشه اونم داره این کولی بازی ها رو می کنه. ولی در درون خودم شکستمو خرد شدم. از اون روز به بعد یه جوری غریب شدم. از اون روز به بعد دیگه اون طوری که باهاش راحت بودم نیستم، از اون روز به بعد دیگه ازش حساب می برررررررررررررررررررررررررم. از اون روز به بعد برام شد مثل همۀ مردای دیگه که میخوان از زور شون استفاده کنن در برابر یه زنی که هیچ زوری نداره. از اون روز به بعد دوستش دارم خیلی زیادددددددددددددددددددددددددددد ولی نه اندازۀ اولا. نه اندازۀ اون روزی که با تمام وجود قضیه رو براش توی کاغذ تشریح کردم و آخرش هم هزار بار تأکید کردم که من تو رو با هیچ کس عوضت نمی کنم.

پی نوشت: لطف کنید تو نظرات تون بهش نتوپین. حرف بد در موردش نزنین. خودم می دونم نامردی رو در حقم تموم کرد. خودم می دونم از پشت بهم خنجر زد، خودم می دونم داغونم کرد، می دونم بعد از او دیگه باید قیدش رو می زدم. ولی ....

ادامه دارد....

/ 8 نظر / 2 بازدید
کیمیا

سلام. مرسی بابت رمز. نمیدونم چی بگم؟؟؟؟؟یعنی خیلی شوکه شدم بابت این رفتارش با تو.اصلا[خنثی]

مهرناز

از خوندنش قلبم به درد اومد؛ پی نوشتت اتمام حجتی بود، واسه حرفام. من داستان خیلی از زندگی ها رو شنیدم و خوندم؛ ته ته همش ختم به این می شه که دختر باید همیشه به خاطر عشقش پاشو رو همه چی بذاره، حتی خودمم. [ناراحت]

زن دوم

سلام گلم اینوچرارمزدار نوشتی؟ گلم اینکار ش را نمیگم درست بوده ولی بدون از روی علاقه زیادی که بهت داشته این کار راکرده یه لحظه حس رقیب داشتن کرده و خواسته تو را از دست نده سعی کن اگر باهاش زندگی میکنی این خاطره را فراموش کنی تا رنج نکشی

sareh

چی بگم؟!!! زیر پی نوشتت یه ایضا بذار. امیدوارم که خوشبخت باشی

فاطمه

سلام گلم می دونی تنها اشتباه تو چی بود این که باهاش صیغه کردی که هم بتونه ازش سوء استفاده کنه که تو باهاش رابطه داری هم اینکه وقتی یه دختر که با هیچ کس رابطه ای نداشته با یه نفر ارتباط اینجوری لمسی پیدا می کنه دیگه نمیتونه ازش دل بکنه و یه جورایی اسیرش میشه

سعیده

وااااای [ناراحت] بابت رمز ممنونم.این پستت حالمو گرفت عزیزم

سوگند

هیچی نمیگم تا همه اش رو تعریف کنی اما خیلی ساده ا ی دختر

لیدا

سلام عزیزم ممنون بابت رمز وای دلم یه جوری شد الان چی ؟ هنوزم باهاش غریب هستی ؟ یعنی اگه این مساله پیش نیو.مده بود ازدواج نمیکردی باهاش؟ از جریان صبغه به مامانت گفته بود؟