21

سلام بچه ها.

خوبین؟ خوشین؟ زندگی هاتون خوب می گذره؟ دردسر و درگیری که ندارین؟ دلتنگ و تنها که نیستین؟ خواب و خوراک تون که به جاشه؟ گریه که امونتون رو نبریده؟ همه چی رو به راهه؟ خدا کنه هیچ دلی تو این ماه بزرگ و با عظمت غمگین نباشه، هیچ چشمی گریون نباشه، هیچ سینه ای پر از آه و اندوه نباشه، هیچ صورتی خیس از اشکای شبونه نباشه، هیچ عاشقی از معشوقش بی مهری نبینه، خدا کنه برای همتون بهترین ها در حال اتفاق افتادن باشه و در اوج خوشی و شادی باشین.ناراحت

منم خوبم اما از اون مدلی که بارونی تو پست قبلی اش نوشته بود.گریه

کاش با آقای مدیر آشنا نمی شدم، کاش این همه اسیرش نمی شدم، کاش انقدر ضعیف و بی بنیه و بی اراده نبودم، کاش یه ذره می تونستم مثل خودش باشم، کاش دلم رو دربست بهش گرو نمی دادم...دل شکسته

کاش...

کاش...

کاش...

اما حیف که کاش رو کاشتن ولی چیزی در نیومد!

آخرین امتحانمون رو دادیم. بد نبود،اوه

آقای مدیر از من زودتر ورقشو داد و اومد بیرون. قرار بود که بچه ها با هم عکس بندازن، چون روز آخری بود. آقای مدیر قبل از امتحان بهم گفت که میخوای عکس بندازی یا نه، منم گفتم نه! تعجبچرا؟ سوال

خوب چون اولاً اصلاً حال و حوصله شو نداشتم، دوران پریودم خیلی بی حوصله میشم و دلم می خواد تنها باشم همش، ناراحت

دوماً با بچه های کلاسمون زیاد مچ نیستم، یعنی اصلا باهاشون کاری ندارم، و از کلاسمون هم اصلا خوشم نمیاد، جوش با روحیه من سازگار نیست، شایدم دلیلش اینه که از اول با آقای مدیر بودم و هیچوقت نه وجود آقای مدیر می ذاشت و نه خودم می خواستم که با بقیه هم کلاسی ها، گرم بگیرم و صمیمی بشم.

دیگه اینکه شخصاً یه سری اعتقادات خاص دارم که به خوب و بدش کار ندارم ولی دوست ندارم عکسم دست هم کلاسی های پسر باشه. خلاصه گفتم من عکس نمی ندازم و چون دل درد و کمر درد شدید دارم زودی میرم خونه. اون گفت باشه.

خلاصه بعد از امتحان اومدم بیرون و تو راهرو یکی از دخترای هم دوره ای مون رو دیدم باهاش سلام علیکی کردم و یه حال احوال مختصر شاید فوقش در حد 5 دقیقه. بعدش اومدم اینطرف و زنگیدم به آقای مدیر که ببینم کجاست و منتظر بقیه مونده که عکس بندازن یا نه؟ دیدم خطش اشغال زد، منتظر شدم شاید زنگ بزنه ولی نزد، دوباره زنگیدم جواب داد، گفتم سلام چی شد؟ خوب دادی امتحانو؟ گفت: امرتون رو بفرمایین!تعجب

گفتم چرا این مدلی حرف می زنی؟ هر وقت ناراحت باشه، عصبانی باشه، کلافه باشه، خلاصه قصدش جار و جنجال و جنگ و دعوا باشه، این مدلی حرف می زنه.

گفت: گفتم امرتون؟

گفتم کسی هست کنارت؟ برو یه گوشه خوب دو دقیقه می خوام باهات حرف بزنم.

گفت: می شنوم بگین کارتون رو.

منم عصبانی شدم.سبزعصبانی

گفتم چرا این طوری می کنی؟ چرا عین بچه آدم حرف نمی زنی؟ مگه کی کنارته که می ترسی ازش؟ مگه اون هر خری که هست می فهمه که تو داری با من حرف می زنی که این جوری می کنی؟ خلاصه عصبانیتم رو سرش خالی کردم و اونم قطع کرد.

بعدش هی زنگیدم جواب نداد. بعد از ده بار دوباره جواب داد و گفت بله بفرمایید؟ منم گفتم جزوه مو میخوام. (قبل از امتحان عین این خنگها جزوه خودمو که یه عالمه نکته توش بود بهش داده بودم که بخونه) گفت من الان فلان جام. یه جایی تو محوطه دانشگاه که ده دقیقه باید می رفتم تا می رسیدم به اونجا. گفتم همون جا باش میام و جزوه مو میگیرم. گفت باشه.

منم عینهوووووووووووووووووووووووووووووو خرررررررررررررررررررررر بدو بدو رفتم اونجا دوباره هر چی زنگ می زنم جواب نمیده. بعد از بیست دفعه زنگ زدن دوباره جواب داد میگم کجایی؟ میگه دارم میرم پیش استاد فلانی که نمره امتحان قبلی مو بپرسم. میگم مگه تو نگفتی فلان جام. میگه نه من جلو دانشکده خودمون هستم.

یعنی با زبون روزه ده هزار بار زنگ بزنی و طرف جواب نده، بعدشم آدرس دروغکی بده که بیا فلان جا، بعدش با خستگی و تشنگی و گشنگی بری اونجاو تازه بگه نه اونجا نیستم و مجبور باشی همه راه رفته رو برگردی، خیلی زور داره والله.

بدو بدو اومدم جلوی دانشکده و دیدم اومد و خودمو زدم به اون راه و هی زنگش می زدم و اونم جواب نمیداد. خلاصه اومد آروم از پشت سرم رد شد و صدام نکرد. منم عصبانی تر شدم و رفتم دنبالش، گفتم وایستا. ایستاد و بازم شد همانی که نباید میشد. صدام خود به خود بالا و بالاتر میرفت. با کمال پررویی بهم میگه من توقع دارم تو از کلاس میای بیرون همون لحظه به من زنگ بزنی ولی تو وایستادی با فلانی (همون دختره هم دوره ای مون) حرف زدی اول بعدش به من زنگ زدی. انقدر حرصم گرفت. گفتم وایستادم که وایستادم اصلا مگه وظیفه مه که به تو زنگ بزنم، خوب کاری کردم با یه دختر وایستاده بودم با پسر که حرف نزدم که اینقدر داری زر می زنی. خلاصه دعوامون بالا گرفت و حالا همه هم دارن رد می شن نگاه می کنن. با یکی از پسرها نزدیک بود دعواشون بشه که کشیدمش کنار و گفتم بیا بریم. گفت میخوای حراست دانشگاهو خبر کنی. گفتم اگه لازم باشه می کنم. وقتی دیدم حرف زور می زنه منم بهش گفتم چرا به من آدرس اشتباهی دادی، چه کاری داشتی تو اون چند لحظه که من باید می رفتم اون طرف که تو راحت کارتو بکنی. (ایناش دیگه تهمت و حرف درست کردن بود، بخاطر اینکه تلافی کنم) گفتم حتما می خواستی با دنیا خانوم عکس بندازی و می خواستی خیالت از طرف من راحت باشه که اینورا نیستم ببینمتون. خلاصه زدم به سیم آخر...

بعد از چند دقیقه داد و بیداد دیدم الانه که حراست دانشگاه بیاد و هم کلاسی هامون هم چندتاشون رد شدن و دیدن دعوامون رو، دیگه اومدیم بیرون واون سوار ماشین شد رفت منم سوار شدم اومدم.

تو راه بهش زنگ زدم گفتم من فکر می کردم ارزش تو بالاتر از دنیا و امثال دنیاست، اما حالا که خودت به اون راضی هستی من چیکارم که بگم نه! برو دنبال همون باش دیگه دنبال من نباش.

بعد هم یه اس زدم و توش نوشتم bye for ever

اونم زودی زنگ زدم و گفت مرسی که این پیام رو دادی و من هم موافقم، فقط یه مقدار پولت که دستمه بگو کی و کجا برات بفرستم؟ (می بینید نمی گه بیارم برات، میگه بفرستم) منم گفتم اونم مال خودت، می خواستم بگم که برو باهاش برای دنیا یه کادویی چیزی بخر چون شاگرد اول کلاسمونه بالاخره که نذاشت و قطع کرد زودی.

دیگه بعد از اون نه اون زنگی زده و نه من.

تا الانم خبری ازش نیست.

دارم بد جوری با دلم لج می کنم که بهش زنگ نزنم.

نمیدونم، فکر می کنم تقصیر منم هست، چون بارها بهم گفت که من با دنیا کاری ندارم و دیگه این حرف و به من نزن ولی من نمی تونم. وقتی می بینم اون به حرف زدن من بایه دختر اینقدر گیر میده (میگه اون دختره با همه هست و با همه ارتباط داره و درست نیست تو باهاش تو راهرو حرف بزنی، اونوقت همه فکر می کنن که تو هم مثل اونی) منم این حرفو می کشم وسط در حالی که ایمان دارم کاری به کار اون لعنتی نداره ولی من کردمش پیراهن عثمان!

برام دعا کنید.

یه دلم می گه چون من بی خود بهش گیردادم و اون چون چند تا از همکلاسی هامون پیشش بودن جواب منو درست نمی تونسته بده چون نمی خواد اونا بفهمن که من زنگش زدم، یه دلم می گه حق نداره که این طوری وقتی من هزار بار زنگ می زنم بی تفاوت وایسته و یه کوچولو نتونه بره اونطرف وبگه که با بچه ها هستم بعدا بهت زنگ می زنم و بعدش چرا آدرس اشتباهی داد؟ خودش میگه شوخی کردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دارم دیوونه میشم بچه ها..........

بعداً نوشت: دیروز صبح که می خواستم برم دانشگاه برای امتحان، یکی از همسایه ها اومد و به مامانم گفت که یکی از زنای همسایه مون فوت کرده. من چون خیلی همسایه ها رو نمی شناسم نپرسیدم کی هست و چطوری فوت کرده؟ مامان رفت و زودی برگشت که من برم دانشگاه. گفتم چی شده؟ گفت خانوم یکی از همسایه ها فوت کرده. گفتم چطوری؟ گفت خانومه روز کامل رو روزه بوده و لباس شسته، فرش شسته، گردگیری کرده، جمع و جور کرده، بعدش رفته دوش گرفته، نزدیکای افطار به شوهرش گفته خیلی شکمم داغ شده، انگار داره می سوزه. (این خانوم پارسال به خاطر مشکلی که داشت عمل کرده بود و یه قسمتی از روده اش رو برداشته بودن) شوهرش میگه یه کمی آب بخور، میگه هنوز افطار نشده که روزه ام باطل میشه، کفاره داره. شوهرش که می بینه واقعا حالش بده میگه عیبی نداره یه ذره بخور، حالت بده، کفاره شو خودم می دم. خلاصه یه لیوان آب میده دستش و خانومه یکی دو قلپ آب می خوره و دو تا آروغ می زنه و می افته رو زمین. شوهرش زود می بردش بیمارستان، دکترا وقتی میان بالاسرش میگن مرده رو واسه ما آوردی؟ تو راه تموم کرده بوده، به همین راحتی... به همین سبکی... به همین آسونی... به همین خوبی...

این خانوم سه تا دختر داره دو تا پسر، یکی از دختراش ازدواج کرده خارج از کشوره، یکی از دخترها هم نامزده و سومی کوچیکه، پسرها هم هر دو مجردن. یکیشون بچه اوله یکی شون بچه آخر.

میگن وقتی تموم کرده و آوردنش خونه، دو تا دخترا و پسر کوچیکه خونه بودن و معلوم نیست چه به روزشون اومده، پسر بزرگه بیرون بوده اومده خونه و صورت مادرش رو که پوشونده بودن کنار زده و نگاه کرده و بی هوش شده و بردنش بیمارستان و زیر سرم بعد از یک ساعت به هوش اومده و تازه تونسته گریه کنه، ولی از همه بدتر دختر بزرگه است. میگن شوهر این خانوم به دامادش زنگ زده و گفته که دخترم رو بیار که مادرش رفته پیش خدا. دامادش کاراش رو درست می کنه و تا یکشنبه ساعت یازده خودشونو می رسونن. (خانومه دم افطار روز شنبه فوت کرده بوده) دامادش تو راه بوده که به پدرخانومش زنگ می زنه، میگه چطوری به خانومم بگم در حالیکه خانومم داره پسرمون رو نوازش می کنه و میگه داریم می ریم خونه مادربزرگت. (دختره بعد از عروسیش دیگه نیومده بوده و یه سال گذشته و یه پسر داره و حالا داره میاد که بعد از یه سال مادرش رو ببینه و پسرش رو به مادرش نشون بده) پدرخانومش میگه مستقیم بیارش مسجد. خلاصه که مادر رو غسل می دن، کفن می کنن، آماده می ذارن تا دخترش بیاد و برای آخرین بار مادرش رو ببینه. وقتی میان نمیدونم به چه بهونه ای میارنش مسجد. میاد داخل و مادرم میگه داشت به خاله اش میگفت مادرم کجاست؟ چرا منو آوردین مسجد؟ خاله اش گفته بیا خوب داخل مسجد یه زیارتی بکن، میگه برای چی مسجد رو باید زیارت کنم، میخوام برم پیش مادرم. و کم کم می برنش داخل غسال خونه مسجد و یه دفعه بعد از یک سال با جسد بی جان مادرش که مثل عروس سفید پوش بوده روبرو میشه...

مامانم که تعریف می کرد، می گفت شوهرش خیلی بی تابی می کرد، هی میگفت کمرم شکست، چراغ خونه ام خاموش شد، نور از خونه ام رفته، خونه مون تاریک شده... حالا خانومه همه کاراشو کرده بوده که فردا پس فردا برن طبقه دوم خونه شون که تازه درست کرده بودن ولی قسمتش به دنیا نبود.

وقتی مامانم تعریف می کرد اشک تو چشمام جمع شده بود و با این که با آقای مدیر قهرم، خدا رو قسم می دادم که اگه قرار من با آقای مدیر ازدواج کنم اول من بمیرم و هرگز هرگز هرگز بعد از آقای مدیر من تنها نمونم تو اون خونه و غسل و کفنم به دست آقای مدیر بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نمی دونم چی می گید بهم ولی این حس واقعی م بود که گفتم.

/ 11 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لیدا

سلام عزیزم خیلی ناراحت شدم حقت نیس هیچی نمیشه گفت چون این زندگی توئه . خودت باید تصمیم بگیری ولی اگه اومد سراغت مثه یه خواستگار غریبه باهاش برخورد کن بذار خانوادت پشتیبانیت کنن برو تنها با زنش بحرف البته نه برا رضایتش برا اینکه بفهمی آقای مدیر بغیر از اونی که تو دیدی چه جوریه؟؟ وبلاگ شوهر اشتباهیو بخون من از آقای مدیر میترسم[ناراحت]

سپیده

سلام شیدا جان، ممنون بابت رمز همین امروز که میلمو چک کردم رمزو برداشتم سریع اومدم اینجا راستیتش تو دوتا پست اولت خیلی از نوشته هات خوشم نیومد ینی کسل کننده بود میخواستم ببندم صفحه رو اما کنجکاوی نذاشت!!نشستم بقیشو خوندم دیگه نتونستم بلند شم!!! همه رو خوندم!گلکم یه جاهایی به نظرم سادگی و اشتباه کردی البته این نظر منه و میتونه اشتباه باشه احساست به آقای مدیر ارزشمنده اما به جوانب زندگی با یه زن دیگه فک کردی خانومی؟سختت نیست؟توانشو داری؟هرچندم که اونا خوب باشن بازم... البته بازم میگم این نظر منه. بهترینا رو واست آرزو دارم از خدا میخوام هرچی که واست بهتره رو برات مقدر کنه.آمین خدا خانوم همسایتون رو هم رحمت کنه انشاءالله

کتایون

سلام شیدا جون ... مرسی بخاطر رمز[ماچ][بغل]

طاهاره

بابا بیخیال.بهش زنگ نزنیا.والا تا آخر عمر باید هی اون قهر کنه تو نازشو بکشی.ناز کردن مال زنه ناز کشیدن مال مرده

آني

شیدا جون کل آرشیوت رو خوندم- نمی دونم این عاشقی چیه که اینطوری عقل رو از سر آدم میبره-می دونم حرفهایی از جنس حرفهای من رو خیلی شنیدی و لی می دونی راه خیلی ستختی رو پیش رو داری امیدوارم از پسش بر بیای چون خودت بهتر از من بر این مشکلات واقفی نمی دونم درست فهمیدم یا نه شما قراره یکجا زندگی کنید و این خیلی سخته خودم رو تصور می کنم که آیا می تونم یکی دیگه رو تو حریم خونه ام تحکل کنم یا نه؟ مطمئنم که نمی تونم و اون خونه رو به آتیش می کشم- ولی در هر حال امیدوارم خدا اونچه رو که به صلاحت هست سر راهت قرار بده که اذیت نشی

یانا

شیدا من که تا حالا هر قسمت از زندگی تو رو خوندم، بجز خودخواهی آقای مدیر چیزی ندیدم. حالا هم بزرگترین اشتباهه که بری و خودت آشتی کنی. مرد اگه واقعا زنش رو دوست داشته باشه و درکش کنه، خودش پیش قدم میشه. در ضمن با چیزایی که تعریف کردی، آقای مدیر اصلا آدم جالبی برای زندگی نیست. میدونم وقتی پای دل وسط میاد، دیگه گرفتن تصمیم عاقلانه خیلی خیلی سخت و حتی شاید غیر ممکن بشه. مثل الان من. برای همین فقط دعا می کنم خانواده ات و مخصوصا پدرت به ازدواجت رضایت ندن. من هیچی رو ندونم، این مورد رو خیلی خوب میدونم و دیدم که آخر و عاقبت رابطه با مرد دو زنه چی میشه. اونایی که همه جوره خوب بودن وناز طرفشون رو کشیدن، بعد از یه مدت طرفشون براشون عادی ده و مشکلات هر روز افزون شده. این آقای مدیر با این اخلاقای بیخودی که داره، خدا میدونه که میخواد چی بشه. شیدا من همیشه میگم مردی که به زن اولش به هر دلیل خیانت می کنه، انسانیت در وجودش کم رنگه و احتمال خیانت به زن دوم هم خیلی بالاست. حالا نه اینکه حتما بره سراغ زن سوم، به شکلای مختلف. متاسفانه نمیتونم بعضی مسائل رو برات روشن تر توضیح بدم. فقط اینو بدون ازدواجت کاملا به ضررت تموم میشه. مخصو

مهلآ

من ک همیگم اندفعه تو زنگ نزن بذار خودش پیشقدم شه آخه خداییش گیرش خیلی خیلی الکی بود تو هم که دیگه داغون وخسته ودی زدی اعصاب معصالب مدیرو تعطیل کردی با این حرفات [نیشخند] وای اعصابم خورد شد این همسایه تونو خوندم خد ابیامرزدتش[گریه]

بارونی

خانمی خدا به دادت برسه به این لجباز و کینه ایی چی میخای بکشی که سر یه دقیقه دیر زدن اینطوری باهات کرده شوخی نبوده میخاسته لجتو دربیاره.

مینا

نمی دونم چرا اینقدر سعی می کنی خودتو رو مقصر بدونی...یه کم عزت نفس داشته باش بابا...تو الان چون عاشقی اینقدر ناز می کشی و زنگ می زنی و اون جوابتو نمی ده...بعید میدونم بتونی چند سال دیگه هم این روند رو تحمل کنی...راستش اخلاق آقای مدیر خیلی خودخواهانه است.من که امکان نداره بپذیرم که همسرم روم گوشی رو قطع کنه حالا حتی اگه وسط دعوا باشه.

محمد

این عاشقی چه بر سر شما اورده . اگر میخوای رها بشید تو این موقعیت ها باید امتحان کنید که از هم دورید و همدیگر رو نمیبینید .