4

بازم سلام دوستای نازنین

بلی اینطوری شد که من فهمیدم دیر رسیدم.

البته باید توضیحاً بگم که آقای مدیر هیچوقت از زندگی شخصی و خصوصی شون چیزی به همکارا نگفتن و رفت آمد خانوادگی هم با هیچکدوم از همکارا نداشتن. آقای رئیس و بقیه که بعضی اوقات از خانوم یا بچه هاش حرفی می زدن و یادی می کردن همه بر حسب ظن و گمان بوده. و اینکه من نفهمیدم زن داره یه دلیل عمده اش این بود که خیلی زود با من گرم گرفت و دیگه اینکه حلقه نداشت!تعجب و در ضمن در طول روز هیچوقت کسی بهش زنگ نمی زد که من بفهمم از خونه است. همۀ تماساش کاری بود. حتی بیرون که می رفت چند بار رو موبایلش زنگ می زدم که ببینم مشغول هست یا آزاد ولی همیشه آزاد بود.

خلاصه اینکه زمین و زمان دست به دست هم داده بودن که من نفهمم این آقا مجرد نیست بلکه متأهله و تازه بچه هم داره.

و جالبه که بدونید اون وقت که من با آقای مدیر در قافلۀ روزگار برخورد کردم خانومش برای بار دوم بار دار بوده و وقتی که رفته بود سفر خارجی کاری (همون اول که من توی این اداره استخدام شدم) بچه دوم به دنیا اومده بوده و اون هم پسر بوده. که الان میگه از قدم خوب پسر دومی بودکه با تو آشنا شدم.

کم کم باهام حرف زد و زندگیشو تعریف کرد. گفت که خیلی وقت پیشا یعنی وقتی که واقعا کوچیک بوده یکی از دخترهای فامیل شون رو دوست داشته البته فقط قلبی. این آقای مدیر هم خیلی رشد ذهنی اش بالا بوده ها! (فکرش رو بکنید تو نوزده سالگی در حالی ازدواج کرده که قبلش عاشق یه نفر دیگه بوده) بهر حال اول یکی رو دوست داشته و اون همبازی دوران کودکیش هم بوده و مادر اون دختره هم هی می گفته که دخترم مال آقای مدیر هست. ولی بنا به دلایلی اینا از هم دور میشن و آقای مدیر با خانواده اش میرن یه شهر دیگه و بعدش هم بابای آقای مدیر برای یه کاری میاد شهر خودشون و این دختر رو که الان خانومش هست براش خواستگاری می کنه و این خانوم هم نه پدر داشته و نه مادر و زن داداش و داداش داشته و یه خاله و زودی قبول می کنن و بدون حضور و حتی اطلاع آقای مدیر تعجبتو یه جریان سنتی و عصر حجری این دختر به نام آقای مدیر میشه و حتی شیرینی پخش می کنن و آقای مدیر تو شهر دیگه اصلا روحش هم خبر نداشته از این قضیه. سوال

خلاصه بابای آقای مدیر میاد و به آقای مدیر میگه من دختر فلانی رو برات خواستگاری کردم و آقای مدیر هم میگه من کی گفتم می خوام زن بگیرم؟؟؟ چرا این کارو کردین؟ و از این حرفا. از طرفی اون دختره که آقای مدیر دوستش داشته چی شد؟؟؟ الان میگم. آقای مدیر گویا به مادرش میگه که این دختر رو دوست داره و مادرش هم میگه باشه. ولی تا اینا برن شهر خودشون و قضیه رسمی بشه دختره رو میدن به یه نفر دیگه. التبه الان آقای مدیر میگه دختره خودش خبر نداشت از این که من دوستش دارم یعنی بهش نگفته بودم ولی من میگم آدم دیگه خیلی باید خنگ باشه که نفهمه چون باهم خیلی نزدیک بودن و حتی با همدیگه رفت و آمد داشتن و خونه هم میرفتن تازه مادره هم که هی می گفته دخترم مال آقای مدیره. آقای مدیر میگه من چند باری به خاطر بعضی کارها میرفتم شهر خودم و می رفتم شبها خونه همین دختره. میگه یه شب تو خواب همین دختر مورد علاقه مو دیدم ولی تا خواستم باهاش حرف بزنم پشتش رو کرد به من و رفت. و درست همون زمان توی شهر خودشون دختره رو داده بودن به یکی دیگه. 

خلاصه اینکه اینم که می بینه کسی رو که دوست داشته دادنش به یکی دیگه و دیگه اون زمان کس خاصی رو در نظر نداشته قبول می کنه ولی به باباش و مادرش میگه که من نمیخواستم زن بگیرم ولی حالا که شما رفتین اونو گرفتین به احترام شما قبولش می کنم ولی قول نمیدم که به همین یه دونه زن اکتفاکنم. میگه دلم میخواست زنم رو خودم انتخاب کنم. دلم می خواست خودم حق انتخاب داشته باشم. وقتی اینا رو برام تعریف می کرد خیلی دلم براش سوخت. من الان دارم خیلی تند و بدون جزئیات تعریف می کنم ولی حالش رو خیلی خوب می تونم درک کنم. خیلی در حقش ظلم شد. ولی اینم یه اشتباه بزرگ کرد و اون این بود که قبول کرد. باید می گفت الانم چیزی نشده یه شیرینی که چیزی نیست نه عقدی شده نه مراسمی نه  چیزی. ولی میگه شهرمون همه با خبر شده بودن و یه جوری هم بوده که اون زمونا خیلی بد می دونستن که مسائل ازدواج و خواستگاری و اینا رو کسی بهم بزنه یه جورایی انگار که زنت رو طلاق بدی. خلاصه اینم یکمی به عقیدۀ من شل بازی در میاره و قبول می کنه ولی به شرط اینکه اگه یه زمانی زنی به دلخواه خودش خواست بگیره کسی مخالفت نکنه. و پدر و مادرش هم فکر می کنن که وقتی دستش بند شه و زن بگیره دیگه به فکر زن دیگه نمی افته و یادش میره قضیه غافل از اینکه ....

بعد از چند وقت پدرش میره و عروسش رو برمیداره میاره. باورتون میشه برای آوردن عروس نرفته شهر خودشون!!!تعجب پدرش میره و یه مراسم مختصری اونجا میگیره و عروس رو میاره و با عروس خاله اش هم میاد چون مادر نداشته. بعد که میاد اینجا میگه اصلا دلم نمی خواست بیاد. میگه وقتی اومدن به اصرار مادرم تا سر کوچه رفتم پیشوازشون. فکر کنید کسی رو که اصلا نه دیدین نه علاقه ای دارین نه پیش زمینه ای داشتین حالا شده شریک زندگیتون! سخته نه؟؟ میگه ما اینجا هم مراسم باید می گرفتیم ولی برای فردا شبش بود مراسم. و یک شب و یک روز عروس توی اون خونه بوده ولی داماد حتی باهاش سلام علیک نکرده!!!!!!!!

بغیر از خانواده خود آقای مدیر بقیه فکر می کردن حتما چون جوون با حیا و نجیبی هست دور و بر عروس نمی پلکه. و دختره هم خیلی دختر ساده ای بوده و اصلا شاید فکرش رو هم نمی کرده که این آقای مدیر نمیخوادش. بهر حال عروسی خیلی ساده ای میگیرن و اینا با هم می شن زن و شوهر. آقای مدیر میگه با خیلی روحیۀ داغونی زندگی مشترک رو شروع کردم. میگه همش فکر می کردم همۀ نقشه هام نقش برآب شده، میگه فکر می کردم زندگیم تباه شده، میگه فکر می کردم همه چی تموم شد، دیگه هیچی نمونده که بخوام بخاطرش تلاش کنم.

اون روز آقای مدیر خیلی برام تعریف کرد. و منم گوش دادم و خیلی ناراحت شدم. حسرت می خوردم، حسرت زندگی بربادرفته آقای مدیر رو، حسرت عشق خودم رو که ندونسته نثار کسی کردم که زن داشت. حسرت این که چرا روزگار لعنتی اینجوری کرد با ما و چرا ما زودتر سر راه هم قرار نگرفتیم. حسرت اینکه حالا که زن گرفته چرا من باید باهاش آشنا بشم و این جوری عاشقش بشم.

اینم بگم که برای منم خیلی سخت بود، کسی رو که از تمام دنیا بیشتر دوستش داشتم، کسی رو که می پرستیدم، کسی رو که بهش نیاز و احتیاج و علاقه پیدا کرده بودم، کسی رو که تو رویاهای شبونه ام هزار بار دوش به دوش خودم تو لباس دومادی دیده بودم، کسی رو که فقط و فقط و فقط مال خودم می دونستم، حالا باید می ذاشتم کنار. باید ترکش می کردم، باید میرفتم بیرون از زندگیش، نباید زندگی اون زن رو تباه می کردم ولی مگه می شد؟؟؟ مگه این دل لعنتی قبول میکرد؟؟؟ بهش گفتم چرا بهم دورغ گفتی؟ چرا نذاشتی از اول بدونم و برم کنار از این قضیه؟ می دونید جوابش چی بود؟ گفت بخاطر خودت!!!سبز من میگم یعنی چی به خاطر خودم؟ میگه چون تو به من گفتی دوستت دارم و من نمیخواستم تو رو از دست بدم و نمی خواستم ناامید بشی!

آقای مدیر خیلی بعدها یه روز به من گفت که این تو بودی که این رابطه رو شروع کردی!؟!؟ من گفتم چطور؟ گفت یادت نیست؟ گفتم نه. گفت یادته یه روز تو چت بهم گفتی چرا اینقدر میری بیرون من دلم برات تنگ میشه؟ میگه همون روز تو برای اولین بار به من گفتی من دوستت دارم چرا نمی فهمی. من از تعجب شاخ درآورده بودم. میگم اون مال چند ماه بعد از آشنایی من و تو بود. میگه ولی تا اون زمان من جرأت نکرده بودم بهت مستقیم بگم دوستت دارم. تو اول گفتی پس آغاز کننده تو هستی. حالا اینش بماند که این آقای مدیر بود که قبل از استخدامم آی دی یاهوش رو تو لست دوستان مسنجرم اضافه کرده بود، این هم بماندکه این آقای مدیر بودکه وقتی سفر خارجی بود با هیچکس از همکارا چت نمی کرد با من چت می کرد و بهم میگفت به کسی نگو، این هم بماند که این آقای مدیر بودکه شمارمو ازم خواست، این آقای مدیر بود که برای اولین بار مسج تبریک عید داد اونم وقتی خارج از کشور بود، (یعنی یادش بودم من) و این آقای مدیر بودکه به من می گفت چرا با آقایون همکار گرم میگیری و بلند می خندی و .... همه این ها بماند اینا آغاز نبودن، بلکه آغاز همون بود که من بهش گفتم دوستت دارم!!!

به همین صورت روزها می گذشت و بیشتر از خانواده و زندگیش برام تعریف می کرد. بارها بهش گفتم باید تموم کنیم چون تو زن داری، میگفت باشه ولی عملی در کار نبود. خودم هم نمی تونستم. شاید از یک سال هم بیشتر می شد که باهاش بودم و دوستش داشتم و شب و روز بهش فکر می کردم حالا چطوری باید تمومش می کردم.

خلاصه گذشت و گذشت و ما با هم نزدیکتر و صمیمی تر شدیم ولی بدون هیچ گونه تماس بدنی! بلی ما هرگز با هم تماسی نداشتیم حتی با هم دست هم نمی دادیم. تنها کاری که می کرد این بود که هر از گاهی که از کنارم رد می شد و کسی نبود با نوک کفشش به نوک کفش من می زد. این تنها کاری بودکه خارج از اصول انجام میداد.

منم اصلا به این فکر نمی کردم که بخوام باهاش دست بدم یا هر تماس دیگه ای داشته باشم. واقعا یه عشق پاک داشتیم.

یه روز گفت دیشب فنجون چای رو ریختم رو فرش. گفتم چرا؟ گفت داشتم به تو فکر می کردم و همه هم نشسته بودن و داشتیم چای می خوردیم بعد از شام و تی وی میدیدیم یک دفعه نفهمیدم چی شد که دستم یا پام به فنجون چای خوردو ریخت رو فرش. می گفت این اولین نشانۀ عاشق شدنه!!! میگفت هرگز سابقه نداشته که من این طوری تو فکر برم. و از روابطش با زنش می گفت. میگفت چون دوستش نداشتم (هیچوقت نمیگفت دوستش ندارم، میگفت دوستش نداشتم) سعی کردم از چیزی براش کم  نذارم. یعنی از لحاظ مادی تأمینش کنم. می گفت اون هم خیلی دختر آرومی بوده و با مادرش مخصوصا خیلی خوب رفتار می کنه و با پدرش و می گفت کلا همه دوستش دارن و خوش اخلاق و با حوصله هستش. از بچه دار شدنشون گفت که خانمش باردار نمی شده و با دارو و دکتر همون پسر اولی رو که آورده بودش مراسم نامزدی دوستمون، بار دار شده و بعد هم بازم با دوا دومی رو که اون هم پسر بود باردار شده. میگفت دوران بارداری خیلی سخت میگذره بهش. میگفت خیلی لاغره و  زود زود مریض میشه. و بارداری هم همش ویار داره. خلاصه همه چیز رو برام میگفت و من هم صبورانه بهش گوش می دادم ولی در درون می شکستم. شما باشید چه حالی میشید؟ یه نفر رو از جون و دل دوست دارید اون وقت اون از زندگیش با یه زن دیگه میگه حتی اگه دوستش هم نداشته باشه. همش می گفتم اون از من خوش شانس تره چون که با عشق من همخونه هست حتی اگه دوستش هم نداره اون که خبر نداره و فکر می کنه شوهرش بهترین شوهر دنیاست و خودش هم خوشبخت ترین زن دنیا.یه حس بدی داشتم، هم دلم برای اون می سوخت و میگفتم اون هم یه زنه و همجنس منه و نباید بهش خیانت کنم، و هم اینکه ازش بدم می یومد نمی خواستم در موردش بشنوم ولی نمی شد چون آقای مدیر عادت داشته همه اتفاقات خونشون رو به من باید می گفت. شاید باورتون نشه ولی روزها در غیر اینکه چت می کردیم و توی دفتر هم تنها می شدیم، وقتی می رفتیم سمت خونه بهم زنگ می زد و یا من زنگ می زدم و حرف می زدیم و حرفامون تمومی نداشت.

یه روز یه نمایشگاه کتاب بود رفتیم. کتاب مردان مریخی زنان ونوسی رو برام گرفت و من هم یه کتاب براش گرفتم که اسمش دقیق یادم نیست ولی در مورد رفتار درست و با محبت با همسر و هدیه دادن به همسر و این مسائل بود. بهش گفتم این رو بگیر و بهش عمل کن. گفت من تا حالا از این سوسول بازیا نکردم. خلاصه کتاب رو گرفت.

دانشگاه هم باهم بودیم، دفتر هم باهم بودیم، شبها هم بساط اس ام اس و گاهی تماس های کوتاه به راه بود، دیگه حسابی شده بودیم همدم هم و به هم عادت کرده بودیم.

از صمیم قلب دوستش داشتم و براش شعر می گفتم و یه کار جالب دیگه هم می کردیم و اون این بود که هر شب یه نامه می نوشتیم وشب بعدش اون یکی جوابش رو می نوشت. واقعا که چه حوصله ای داشتیم. چت و تلفن و صحبت حضوری کم بودکه نامه هم می نوشیتم. الان هم نامه هامون هست، مال اونم دست خودشه چون من به دلایلی نتونستم نگهشون د ارم دادم به خودش که پیشش باشه.

یه دفتر قشنگ هم خریدم و شعرهام رو باز توش گلچین کردم و آخرش نوشتم اگه یه روزی به هم رسیدیم که با هم این دفتر رو ورق می زنیم و می خونیم اگه نه که باشه پیشت یادگاری.

ادامه دارد...

/ 47 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حورا

سلام. تا اینجای وبلاگت را خواندم. میشه من هم رمز داشته باشم؟

شهرزاد

سلام خيلي برام عجيبه كه چطور تونست با زندگي يك دختر يتيم اين كار رو بكنه و با تو هم همينطور. مطمئنم كه كاراش بي جواب نميمونه. اميدوارم در روزگاري كه هيچكس رو نداره، نزديكترين كسش بهش خيانت كنه...[افسوس]

ترنه

سلام گلی. من دیروز با وبلاگت اشنا شدم. از پست اولت خوندم تا رسیدم به این پستت که رمزدارش کرده بودی. خوشحال میشم اگر قابل دونستی رمزو برام بذاری ممنون .

لیدا

رمز میخوام[گریه] میگی برات گذاشتم ولی نیس

مهسا

سلام من از طریق وبلاگ سپیده باهات آشنا شدم همه پست هاتو خوندم جز رمزی ها می شه بهم رمز بدی

یاس

سلام .میشه به من هم رمزت رو بدی ؟ مطالب من رو هم بخون ونظر بذار .لطفا.

مینا

من خوندم و خوندم تا به رمز داراش رسیدم...حالا چه کنم؟وبلاگ هم ندارم...[ناراحت]

مریم

کاش رمز داشتم.. به هرحال از ته دل ارزو آرامش و شادی برات دارم..

پرنیان

سلام عزیزم منم مثل بقیه بچه ها رسیدم به رمز خوب ندارم که میشه منم داشته باشم؟

پریا

سلام عزیزم منم وبلاگتو خوندم ولی بقیش رمز داشت منم رمزشو می خواممممممممممم[گریه][گریه][گریه]