12

سلام بچه ها!

اومدم بگم که مشکلات ما داره روز به روز زیادتر میشه. آقای مدیر همونطور که گفتم داره یه خونه بزرگتر می سازه که البته در آینده این خونه می تونه به سه تا خونه تبدیل بشه که واحدهای جداگانه داره و میشه از هم جداشون کرد، که یکی مثلا من توش باشم، یکی خانوم اولی و یکی هم پدر و مادر آقای مدیر. حتی آقای مدیر برای یکی از برادراش هم که نامزد هست و قراره عروسی کنه، هم یه واحد جداگانه رو شروع کرده به ساختن. قرار براین بود که آقای مدیر این خونه جدید رو درست کنه که یه جای بهتر و خوش آب و هواتر از خونه قبلی شون هست، بعد همه برن به خونه جدید و خونه قبلی رو یا رهن بدن یا کلاً بفروشن، و پولش رو خرج عروسی بکنه آقای مدیر و حتی برنامه ریخته بود که عروسی خودش و برادرش رو با هم بگیره چون برادرش تازه سرکار شده و پول زیادی تو دست و بالش نیست، ولی از بد روزگار برادرش حالا لج کرده و میگه من همینجا می مونم و از اینجا نمیرم.

بذارین یه کمی از روابط آقای مدیر با خانواده اش براتون بگم. آقای مدیر پدر و مادرش رو خیلی خیلی خیلی دوست داره. و خیلی هواشون رو داره و چون پسر بزرگه هست و از طرفی خیلی به درد پدر و مادرش خورده، اونا هم طبیعتاً این پسرشون رو از همه بچه ها بیشتر دوست دارن. آقای مدیر دو تا برادر داره که بزرگه (علیرضا) عروسی کرده و کوچیکه (رامین) نامزده. البته هر دو تا برادرا بعد از آقای مدیر هستن. متاسفانه برادرا با آقای مدیر رابطه خوبی ندارن یعنی یه جورایی فکر می کنم بخاطر اینه که آقای مدیر تا حالا تو زندگیش خیلی موفق بوده و به همین خاطر پدر و مادرش ازش راضین و این رضایت و علاقه شون هر چند که جلوی بچه ها نشون نمی دن ولی پنهون هم نمی شه کرد و بچه ها می دونن که آقای مدیر مورد توجه خاص پدر و مادر هست.

علیرضا که الان عروسی کرده و یه دونه بچه  داره، وقتی که نامزد بود در کمال بی عقلی و دیوانگی با نامزدش فرار کرد. بخاطر این که عروسی شون چند ماهی به تعویق افتاده بود و هی می گفت باید زود عروسی کنیم و از اونطرف هم خانواده خودشون دستشون خالی بود و هم خانواده عروس می گفتن باشه برای چند وقت بعد. این بود که یه روز علیرضا میاد و به آقای مدیر می گه ماشین رو بده، میخوام نامزدم رو ببرم بیرون. ماشین مال آقای مدیر بود ولی سندش رو به احترام پدرش، به نام پدرشون زده بود. خلاصه ماشین بر می داره و میره و چند ساعت بعد زنگ می زنه میگه ما از شهر خارج شدیم و ماشین رو می فروشم و دست زنم رو میگیرم میرم یه شهر دیگه یا اصلا کلاً خارج از کشور و زندگی مون رو شروع می کنیم. آقای مدیر یادمه خیلی عصبانی و در عین حال نگران بود، می گفت آبروی خانواده مون رو می بره با این کارش. بالاخره بعد از یک شبانه روز و بعد از هزار بار زنگی که آقای مدیر زد و باباشون و بابا و برادر دختره، برگشتن! احمقانه است مگه نه؟؟؟ فقط بخاطر اینکه چند ماهی باید صبر می کردن دست به فرار زده بودن، حالا اونایی که اصلا خانواده هاشون راضی نیستن با این حساب حق دارن که فرار کنن. به محض اینکه برگشتن آقای مدیر ماشینو فروخت. یادمه بهش گفتم نفروش گفت تو اون ماشینی که اون زنیکه ... بدون اجازه پدر و مادرش نشسته و فرار کرده و شبش هم معلوم نیست کجا بودن، دیگه من پامو نمی ذارم. خلاصه ماشینو فروخت و با یکم قرض و قوله عروسی شون رو گرفت و اونا با هم زندگی شون رو شروع کردن و جالب اینه که بعد از دو سه ماه از اون خونه رفتن و یه جای دیگه خونه اجاره کردن و جالب تر اینه که باباشون گفته حالا که میرید پس قرض های عروسیت رو خودت بده ولی اون گفته وظیفه آقای مدیر هست که بده چون اون وقتی عروسی کرد از همین خونه و درآمد مشترک هزینه اش رو پرداختیم حالا هم اون باید هزینه عروسی من و داداش کوچیکه رو بپردازه. و همه قرض ها موند گردن آقای مدیر و مدتها بدون ماشین بود و پیاده. خانومش هم از اون خانومایی که فقط شوهر رو دربست می خوان و اجازه نمیدن حتی به پدر و مادرش یه سر بزنه و یه احوالی ازشون بگیره. اونا هم البته عاشق بودن، پدر و مادرشون کس دیگه ای رو در نظر داشتن ولی علیرضا می گه الا و بالله این باید زن من بشه و اون هم قبل از عروسی ترک موتور علیرضا رؤیت شده بود و بابای آقای مدیر اصلا از اون خانواده خوشش نمی یومد ولی رفتن گرفتن براش و الان هم علیرضا بدون اجازه خانومش حق نداره آب بخوره، بهر حال...

حالا علیرضا بعد از این که رفت از این خونه با آقای مدیر افتاده رو دندۀ لج. چون آقای مدیر بهش گفته بود که اگه یه ذره غیرت داشتی با نامزدت فرار نمی کردی بلکه می رفتی تلاش می کردی هزینه عروسی ات رو ذخیره می کردی و بعد با آبرو عروسی می کردی و دست زنتو میگرفتی می آوردی خونه، نه اینکه ماشین منو بدزدی و بری. اونم دعوا کرده بود و خلاصه اینکه پدر و مادرش رو هم ناراحت کرده و رفته. حالا علیرضا به رامین داداش  کوچیکه یاد داده که آقای مدیر میخواد این خونه رو بفروشه و خرج عروسی دومش بکنه، تو به هر قیمتی شده نذار و بگو من اینجا می مونم.

دیشب آقای مدیر زنگید، گفت رامین میگه من از اینجا نمیرم، چیکار کنم؟ گفتم کاری نکن با مادرت حرف بزن شاید اون بدونه دلیلش چیه؟ میگه دلیلش معلومع علیرضا یادش داده این حرفا رو. حالا اگه رامین نخواد بیاد این خونه جدید، هم مخارجی که آقای مدیر واسه یه واحد اضافه کرده بیهوده میشه و هم نمی تونه این خونه قبلی  رو رهن کنه یا بفروشه که خرج و مخارج عروسی ما در بیاد. بابام میگه باید عروسی بزرگ تو تالار بگیری و چون تو عروسی دومته نباید دختر من از حقش محروم بشه. درحالی که من قبل از آقای مدیر هم همش میگفتم از عروسی مجلل و مصرف بیخود و جهیزیه زیاد بدم میاد. ولی بابا افتاده رو دندۀ لج.

بچه ها برام دعا کنید. درسته که من دومی هستم ولی دیگه نباید اینقدر مشکل سر راهم خلق بشه. خدایا من به نصف یک مرد، به نیم یک زندگی مشترک و مستقل رضایت دادم، تو به همین هم راضی نیستی؟؟؟

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بارونی

خب أقاي مدیر نمیتونه اون واحدی که برای داداش کوچیکه داره میسازه رو رهن بده که با اون هزینه عروسیتون در بیاد؟؟

لیدا

سلام عزیزم خوبه که میخوای عروسی بگیری ولی شرایط آقای مدیر رو هم را درک کن یه جوریه دو تا عروسی باهم باشه آخه دیدی مردمو الان الکی هی حرف می زنن و تو و خانوم اولی و جاریتونو مقایسه میکنن که اره کی خوشکل تره و ...

طاهاره

خوب اگه سند خونه بنام پدر اقای مدیر باشه که مشکلی نیست پدره اگه بخواد میتونه هر بلایی سر اون خونه دربیاره مگر اینکه نخواد.علیرضا هم میتونه بره یه فکر دیگه برا زندگیش بکنه یا اینکه یه قسمت خونه دست علیرضا باشه بقیشم بدن رهن.

سعیده

ای بابااااا راستی عکس گوشه وبلاگ خودتی؟؟؟

شبنم

سلام بهتر نيست پدر ومادرش با رامين وعليرضا صحبت كنن ؟ شايد از اونا حرف شنوي داشته باشن؟

ندا

دوست دارم ولی نمی تونم درکت کنم. شاید بخاطر اینه که می بینم تو زندگیت چیزی کم نداری که مجبور باشی تن به این ازدواج بدی. می دونم تمام زنان دوم کمبود نداشتن که زن دوم شدن . خدا کنه با این همه اصراری که داری پشیمون نشی نه تو ونه خانوم اول.

حورا

با پدرتون موافقم. حداقل این طوری بعدها حسرت مراسم عروسی و .. رو نمیخوری. شایدالان برات مهم نباشه، ولی بعدا مهم میشه... بگذار پدرت شرطهاشو پیاده کنه. این طوری آقای مدیر میفهمه که پدرت همیشه هوای تو رو داره و حواسشو بیشتر جمع تو میکنه که اذیت نشی. پدرت هم دلش به این ازدواج راضی تر میشه.

حورا

با پدرتون موافقم. حداقل این طوری بعدها حسرت مراسم عروسی و .. رو نمیخوری. شایدالان برات مهم نباشه، ولی بعدا مهم میشه... بگذار پدرت شرطهاشو پیاده کنه. این طوری آقای مدیر میفهمه که پدرت همیشه هوای تو رو داره و حواسشو بیشتر جمع تو میکنه که اذیت نشی. پدرت هم دلش به این ازدواج راضی تر میشه.

زن دوم

سلام عزیزم گلم زندگی که انتخاب کردی پراز مشکل و فراز ونشیبه پس سعی کن این اولین مشکل و کوچکترین مشکل تورا از پا در نیاره و خیلی مقاورم باش عزیزم خودتو برای یه زندگی سخت اماده کن و روحت را صیقل بده تا ارامش داشته باشی