27

سلام بچه ها

خوبین؟

بازم یه خبر تازه و یه اتفاق جدید.

امروز صبح اومدم سرکار و تو دفتر بعد از انجام چند تا کار کوچیک که داشتم و زیاد هم طول نکشید، خوش خوشان داشتم تو وبلاگای شما سیر و سیاحت می کردم که یه دفعه آقای مدیر زنگید و ...

- سلام

- سلام

- دفتری؟

- آره.

- فلان جنس رو میگن تازه اومده بازار شرکت شما داره؟

- آره فکر کنم داره و قیمتش هم از بقیه جاها مناسبتره! (من عین خنگ ها واقعا فکر کردم برای اون جنس زنگ زده بی خبر از این که آقا کارآگاه بازیش گل کرده...)

- خوب آدرس دقیق بده یه نفر می خواد بیاد. (وقتی من اومدم این دفتر برای کار، آقای مدیر خارج از کشور بود و بعدش هم که همش دانشگاه همدیگه رو می دیدیم و پیش نیومده بود بیاد محل کارم دنبالم به همین خاطر فقط می دونست تو کدوم خیابون هست دیگه دقیق نمی دونست کجاست)

- منم آدرس دادم.

- باشه تشکر خدا حافظ.

خیلی رسمی حرف می زد و من فکر کردم حتما با کسی هست که میخواد بیاد اون جنس رو بخره. خلاصه همینطور وب گردی می کردم که یهو نگهبان اومده میگه ببخشید خانم شما به کسی آدرس اینجا رو دادین؟

من تعجب چی بگم حالا؟ آقای مدیر کی اهل این حرفاست که دوستشو بفرسته و اونوقت به دوستشم اسم منو بده بگه برو پیش فلانی؟!

خلاصه گفتم بله بگین بیان داخل.

رفتم دم در اتاقم که داشت نفسم بند میومد. خودش بود...

کی؟ خوب معلومه آقای مدیر دیگه تعجبسوال

رسمی سلام علیکی کردیم و گفتم بفرمایید حالا من تو بخش اداری این شرکتم و هرگز مشتری ها نمیان تو دفتر من و باید برن یه دفتر دیگه.

اومد نشست و گفتم چرا نگفتی خودت داری میای؟

گفت: فکر نمی کردم یه همچین جایی کار کنی.

گفتم: من که بهت گفته بودم شرایط اینجا رو.

میگه: نگفته بودی که مثل تونل وحشت می مونه دفترتون.

میگم یعنی چی؟

میگه اینجا گذر هیچ خری نمی افته بیاد خرید کنه از شما. این چطور نمایندگی فروشی هست که تو هزار تا غار قایم شدین شماها؟ اینجا بیشتر به ........ می مونه تا نمایندگی فروشی یه کمپانی بزرگ.

میگم یعنی چی؟ چرا چرت میگی؟ من که بهت گفتم که اینجا این طوریه.

میگه آدرسش رو نگفته بودی. (دفتر من تو یه ساختمون پنج طبقه، طبقه سوم هست و تابلو و اینا هم نداره و راستش یه جای دنج و خلوت و گوشه است.)

گفتم حالا چیکار باید کرد؟

میگه همکار خانومم که دیگه ندارین.

میگم نه نداریم. اینو که دیگه قبلا بهت گفته بودم.

میگه باشه من دیگه حرفی برای گفتن ندارم. وقتی تو تویه همچین غاری اومدی کار می کنی با چند تا لندهووور دیگه من یکی باهات کاری ندارم.

من ناراحتدل شکسته  نگراناسترس

بلند شد بره. گفتم چی گفتی به اینا؟ گفت گفتم همکلاسی مه. و تو فلش مموری پایان نامه شو آورده بود. به بهونه اون اومده بود. ولی من مطمئنم میخواست ببینه من کجا کار می کنم که متأسفانه این طور جایی رو اصلا تو تفکراتش پیش بینی نمی کرده و زد به سیم آخر ...

بعد از رفتنش چند بار بهش زنگ زدم در دسترس نبود. یعنی عمداً خاموش کرده بود فکر کنم. بعدش خودش زنگ زده به من میگه: Today should be the last day you are working there. you have to leave this job. Otherwise I have no more discussion with you!

من سوال حالا چرا خارجکی حرف می زنه؟ حتما کسی باهاش بوده.

گفتم باشه. ولی من باید کمک خرج خونوادم باشم. هروقت دست منو گرفتی بردی خونتون بعدش دیگه می تونی بهم بگی برم سر کار یا نه. الانم بخاطر احترامی که بهت دارم کارمو ول می کنم ولی باید برام کار پیدا کنی.(حالا خوبه همیشه میگه بعد از عروسی تو شاغل باشی بهتره، اینجوری با خانوم اولی زیاد با هم نیستین که کل کل کنین! من موندم به کدوم حرفش باید باور کنم؟؟؟)

میگه من تضمین نمی کنم که حتما برات کار پیدا می کنم. میگه اصلا محیط کاری همه شرکتهای خصوصی همینطوریه و من لازم نمی بینم شما بری سر کار!

خدایا حالا چیکار کنم؟؟؟

ولی فکر تعویض کارم خیلی وقته که تو سر خودمم هست. چند جا هم رزومه دادم ولی متأسفانه خبری نشده. بخاطر این که خودمم به فکرش بودم که کارمو عوض کنم خیلی باهاش لج نکردم. و دلیل هم دارم: اول این که تو این کار هیچ جای پیشرفتی نیست. همونی که هستی می مونی و تازه بعضی کارها و قابلیت هام داره فراموشم میشه از بس ازشون استفاده نکردم. دوم اینکه واقعا محیطش با روحیه ام سازگاری نداره. من تنها خانومی هستم که اینجا کار می کنم و بقیه همه مردن. سوم اینکه درآمدم هم متناسب با راهی که هر روز میام و میرم و ساعاتی که اینجا هستم نیست. هر چند کارم خیلی سنگین نیست.

بچه ها اگه دیگه نیام سرکار فعلا نمی تونم بیام آپ کنم. خونه امکانات دسترسی به انترنت ندارم چون مودمم خرابه و لعنتی درست هم نمیشه.

بالاخره اینکه

اولاً عید خوب و خوشی برای همه تون می خوام.

دوماً خواهشم اینه که مثل همیشه برام دعا کنید.

سوماً دوستتون دارم. فرض کنید که دیگه هرگز نیام و آپ نکنم ولی مطمئن باشید به یاد تک تک تون هستم. عسل خانومی، مهتاب سادات، ندا، لیدا، ریحانه، حورا، زن دوم، حسنا بانو، دلبر، بارونی، مهلآ، شیدا، مطلقه، زن تنها، کتایون، بهار، سوگند، مارال، شبنم، مریم، مهسای تنها، مهسا، مهلآ (یکی دیگه است ها تکراری نگفتم)، واژه، آنی و همه کسایی که الان دقیقا اسمشون یادم نیست، همه خاموشا و روشنا، همه کسانی که میان و وبم رو می خونن.

برام دعا کنید که محکم و مقاوم باشم و خیر و صلاحم برام پیش بیاد.

فعلا که تصمیم بر این دارم که دیگه نیام این دفتر.

(یه چیزی هم داخل پرانتز بگم که نگید چقدر ضعیفی تا میگه بمیر می ری دنبال بیل کلنگ که برای خودت قبر بکنی.

رئیس اینجا یه آدم هیز و چشم ناپاکیه. یه دختره که دقیقاً همزمان با چند نفر رابطه و حتی همزمان با چند نفر رابطه س.ک*س.ی داشت قبل از من اینجا کار می کرد. دختر تابلویی بود. از طرز حرف زدنش و عشوه های شتری ش می شد فهمید که چیکارست. همیشه هم بعد از من می رفت. یعنی من که می رفتم اون اصلا خیال رفتن نداشت. و اکثر وقتا هم همین رئیس هیز مون می رسوندش. بعدها که کم کم دختره روش به من هم باز شد تعریف کرد که رئیس مون که شاید بالای پنجاه سالش باشه بهش پیشنهاد دوستی و حتی خیلی صریح س*ک*س داده. من از اونموقع که چند ماهی میگذره دنبال این هستم که از این دفتر لعنتی بیام بیرون. روزهایی میشه که همه بیرونن و من با این رئیس تنها می مونم. فقط خدا می دونه اون روزها من چه حالی میشم. جالب اینه که این دختره تا حالا چهار بار رفته و دوباره هم برگشته سر کارش. با این که هر کی ندونه من یکی خوب می دونم که تو اون بخشی که اون چهار بار استخدام شده و هر بار هم بدون دلیل گذاشته رفته، ما هیچ نیازی به نیرو نداریم. و همه کارهای اون بخش رو من انجام می دم!)

بگذریم دعام کنید. و اگه دیگه نیومدم خدای نکرده، حلالم کنید!

پی نوشت: بچه ها فعلا همه چی آرومه! و فقط باید محل کارمو عوض کنم. که خودش چند جا رو پیشنهاد داده ولی فکر نکنم از نت خبری باشه دیگه اونجاها. اونم به این سرعت و به این وسعتی که الان هست در اختیارم!

بهر حال سعی می کنم بی خبرتون نذارم ولی اگه نشد نفرینم نکنید که اومد و چند صباحی بود و بعدش رفت پی کارش. بخدا خودمم دلم برای شما و برای وبلاگم تنگ میشه!ناراحت

 

/ 0 نظر / 2 بازدید